Golvlampa "Arco" Flos

558382

ACHILLE & PIER GIACOMO CASTIGLIONE, Arco", golvlampa, Flos, Italien, formgiven 1962, sockel av marmor, ställbar ställning, skärm av aluminium, höjd ca 240 cm

Bruksskick, ej funktionstestad, ett par repor på marmorsockelns ovansida

Belysning, Golvlampor, Design

Baltzarsgatan 6, Malmö

Golvlampa

Budhistorik (17 bud)
4160901
7 800
4160812
7 600
4160788
7 400
4160805
7 200
4160788
6 800

Slutpris SEK:
7 800
762 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.