Kerttu Nurminen glasföremål

558342

KERTTU NURMINEN, skål och vas, glas, Nuutajärvi Notsjö 1970-tal, geometrisk dekor i korallrött och blågrått, signerade Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö, båda även etikettmärkta, höjd ca 9,5 och 17 cm, skålens diameter 30 cm

Skålen utvändigt med smärre glasmista

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 5

Kerttu Nurminen glasföremål

Budhistorik (7 bud)
4153903
1 600
4153642
4153633
1 400
4153096
1 300
4153062

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.