Bonadsmålning allmoge

558327

BONADSMÅLNING, allmoge, Småland, 1800-talets första hälft, bibliska motiv, målad på duk, uppfodrade stödkanter, ca 84x203 cm

Lagningar, sprickor, slitage, skador

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bonadsmålning allmoge

Budhistorik (4 bud)

4151697
9 200
4151607
9 000
4146280
8 200
4144247

Slutpris SEK:
9 200
899 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.