Bordsur med kandelabrar

558291

BORDSUR med KANDELABRAR, Louis seize-stil, 1800-talets slut, urtavlan märkt importe par Joseph Leja, Stockholm, förgylld brons samt vit marmor, bordsurets höjd ca 33 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Smärre slitage

Klockor/Ur

Monter 8

Bordsur med kandelabrar

Budhistorik (5 bud)
4157599
5 200
4155046
2 400
4155030
900
4154531
850
4153657

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.