Hängskåp

558282

HÄNGSKÅP, boullearbete, 1800-talets slut, barockstil, med två lådor, stomme i mahogny delvis eboniserad, inläggningar med sköldpadd och mässing, dekorativa beslag i brons, nyckel finns, höjd ca 84 samt 81x27 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Hyllplanet fattas, bruks och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 15

Hängskåp

Budhistorik (19 bud)
4163431
6 200
4163358
6 000
4163293
5 800
4163063
5 600
4163061
5 400

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.