Flakong samt Reseetui för sybehör

558260

FLAKONG, etui beklädd med ormskinn, parfymflaska i glas, höjd ca 65 mm, RESEETUI FÖR SYBEHÖR, 1800-tal, fanérad med sköldpadd, lister i ben samt pärlemor, tillverkad av Thomas Lund, London, höjd 11 cm, 5x6 cm; etui för fingerborg medföljer

Slitage, fanér- samt listbortfall

Diverse

Budhistorik (14 bud)
4153966
1 400
4153783
1 300
4148749
4148745
4147261

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.