Bordsfotogenlampa

558240

BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal, märkt Kosmos Brenner, stomme i bemålad metall och glas, kupa i delvis frostad, delvis klar glasmassa, höjd ca 55 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Nagg i kupan, smuts och beläggningar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Bordslampor

Bordsfotogenlampa

Budhistorik (5 bud)
4154282
450
4162383
450
4154282
4160480
4154282

Slutpris SEK:
450
44 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.