Bestick silver

558215

BESTICK, 79 dlr, silver, modell Hansa, merparten stämplade C.G.Hallberg, Stockholm 1940-tal, bestående av: 6 smörknivar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 teskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, ostkniv, vikt exkl. knivar med stålblad ca 1495 g

Silver

Monter 1

Bestick silver

Budhistorik (7 bud)
4156254
5 800
4156253
5 600
4156247
5 400
4156246
5 200
4156244
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.