Damarmbandsur Art Déco

558210

DAMARMBANDSUR, 1920/30-tal, art déco, av okänd märke, rektangulär urtavla med arabiska siffror, mekaniskt urverk, prydd med mörkblåa och vita stenar, diameter ca 6 cm, vikt 20 g

Låset sönder, enstaka stenar saknas, slitage, SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur

Monter 19

Damarmbandsur Art Déco

Budhistorik (16 bud)
4154099
4153792
4154098
4153792
950
4154097
900

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.