Porslin Kina 1800-tal

558202

SAMLING PORSLIN, 9 dlr. Kina, 1800, tidigt 1900-tal, bestående av: Buddhafigur, två tekannor, 3 st. koppar, liten bojan med lock, 2 st. rökelsekar, dekor i emaljfärger samt underglasyrblått, höjd ca 4,5-25 cm

Åldersslitage, glasyrmistor

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Porslin Kina 1800-tal

Budhistorik (22 bud)
4156966
4 200
4156961
4156959
3 800
4156952
3 600
4156945
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.