Biskvi figurin

558195

FIGURIN, biskvi figurin, möjligen Tyskland, tidigt 1900-tal, i form av barn, längd på barnet ca 10, höjd ca 6 cm, askens mått höjd 6, 8x13,5 cm

Fabrikatfel, mindre slitage på barnets färg, smuts, enstaka fläckar, slitage på asken, något svår att stänga, asken mest troligt inte original

Keramik/Porslin

Monter 13

Biskvi figurin

Budhistorik (1 bud)

4153796
2018-07-11 09:37:31

2018-07-11 kl 18:20
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.