Urna porslin

558189

URNA, Wienkopia, botten,1800-talets slut, motiv med same i akja, höjd ca 50 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Mikronagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Monter 8

Urna porslin

Budhistorik (7 bud)
4163625
2 600
4163619
4162732
1 700
4155301
1 600
4155300

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.