Ljuskrona rokokostil

558178

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft/mitt, rokokostil, 6 ljusarmar, mässingsstomme, olikformade prismor, bl.a. lövformade, höjd ca 60, diameter ca 54 cm

Prismor med nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 17

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (15 bud)
4154121
4154120
950
4154119
900
4154105
850
4154103

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.