Karlskrona Porslinsfabrik kräfttallrikar

558175

KARLSKRONA PORSLINSFABRIK, kräfttallrikar samt skålar. 9 dlr. 6 stycken kräfttallrikar märkta Karlskrona Porslinsfabrik samt omärkt glastallrik och tre omärkta skålar av glas med kräftmotiv, diameter på KP tallrikar 24,5, glastallriken ca 23, skålen med vass ca 13, skålarna med röd botten ca 12,5 cm

Slitage, nagg på skålen med vass

Keramik/Porslin

Budhistorik (18 bud)
4153824
1 300
4150680
4150551
4150526
4150550
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.