Vas Kina 1800-tal

558172

TRUMPETVAS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av dubbla lyckotecken samt växtslingor i underglasyrblått, höjd ca 39 cm

Åldersslitage, smärre bränningsdefekter/glasyrmistor

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
4156872
1 300
4156869
4156867
4155360
4155360
850

Slutpris SEK:
1 300
127 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.