Bordssurtout Tyskland art deco

558154

BORDSSURTOUT, 1900-talets första hälft, Art Deco, Tyskland, med slipade flaskor av glas, ställning i förnicklat järn, märkt D.R.G.M 168876 (Deutsches Reichs Gebrauchs Muster), totalhöjd ca 34,5, bredd ca 21 cm

Slitage, flaskor med nagg, knoppar med nagg, tillhörande nyckel hämtas vänligen ut vid utlämningsdisken, SAV garanterar ej funktionen.

Glas, Övrigt glas, Diverse

Budhistorik (5 bud)
4154415
500
4154526
450
4154415
4154328
4145134

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.