Bulle Pantent bordspendyl 1900-tal

558153

BORDSUR, Bulle Patent, 1920-tal, patenterad 1920 av Maurice Favre-Bulle, Frankrike, batteridrivet verk av mässing, urtavla med arabiska siffror, svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor av blommor, höjd inkl. kupa 37 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, kupa med nagg i underkant, bruksslitage

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 6

Budhistorik (5 bud)
4151655
1 900
4145665
1 800
4145665
1 600
4144631
4144631

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.