Skrivbordsställ silver och glas

558140

SKRIVBORDSSTÄLL, bläckställ med tillhörande fat, båda stämplade C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1907, gåvoinskription på fatet, samt monogram "E.P" på bläckställets lock, totalhöjd ca 15, fatets bredd ca 18,5, fatets vikt 332 g

Slitage, nagg på bläckställ, locket är något lös, fatet har enstaka små repor

Silver

Budhistorik (5 bud)
4151255
4150433
750
4151254
750
4150433
4149554

Slutpris SEK:
78 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.