Väggur

558122

VÄGGUR, tidigt 1900-tal, nyrenässans, emaljerad urtavla med romerska siffror, fanerad i mahogny och rot, höjd ca 165 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Emaljskador på urtavlan, åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur

Rum 6

Väggur

Budhistorik (39 bud)
4157597
8 400
4157776
8 200
4157597
8 000
4157775
7 800
4157597
7 600

Slutpris SEK:
8 400
821 EUR, 960 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.