Acke Åslund oljemålning

558100

ACKE ÅSLUND (1881-1958), tropiskt fantasilandskap med regnbåge, signerad Acke Åslund, daterad 1928, olja på duk, ca 147x160 cm

Ytsmuts, enstaka märken, dukskada i dukens nedre kant

Rum 1

Acke Åslund oljemålning

Budhistorik (17 bud)
4154663
8 400
4154666
8 200
4154663
7 800
4154664
7 600
4154663
7 400

Slutpris SEK:
8 400
821 EUR, 960 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.