Stor spegel 1800-talets sista kvartal

558096

SPEGEL, 1800-talets sista kvartal, rikligt förgylld och bronserad med dekor i pastellage, höjd ca 114, längd ca 86 cm

Senare förgyllning, smärre förgyllningsbortfall, troligen ursprungligen tavelram

Speglar

Rum 4

Budhistorik (25 bud)
4154787
3 600
4154785
3 400
4154771
3 200
4154781
3 200
4154771

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.