Armring 18 k guld pärlor diamanter

558079

ARMRING, 18 k guld, med dekor av odlade saltvattenspärlor ca 6,5 mm, överton i rosa, mycket god orient, 2 gammalslipade diamanter, totalt ca 0,20 ct, stämplad Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1959, innermått ca 57x62 mm, vikt ca 6,1 g

Diamanter med rondistnagg

Guld/Smycken

Budhistorik (5 bud)
4157180
4155187
4153304
4148379
4147403
600

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.