Rörstrand vaser

558077

RÖRSTRAND, vaser, 1 par, ca 1920-1938, cylinderformade med handmålad blomdekor, mynning samt botten i guld, flintgods, stämplade undertill, höjd ca 46 cm

Åldersrelaterad slitage, krackelyr

Keramik/Porslin

Rörstrand vaser

Budhistorik (15 bud)
4151549
4154411
4151549
900
4149482
850
4149410

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.