Silvervas

558060

VAS, silver, C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1917, infällt mynt från 1780 med präglad profil av Gustav III, ciselerad dekor av akantus samt gåvoinskription på vasens fot, monogram på undersidan, höjd ca 20 cm, vikt 436 g

Smärre slitage, enstaka små repor på fot

Silver, Övriga silverföremål

Silvervas

Budhistorik (15 bud)
4154855
4153215
4154853
1 900
4153215
1 800
4154852
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.