Bruno Mathsson Milton-stolar

558038

BRUNO MATHSSON, "Milton", (4) karmstolar, 19/2000-tal, Bruno Mathsson International, formgivna 1975, ljus skinnklädsel, stomme i förkromat stålrör, snurrfot, sitthöjd ca 46 cm

Ringa bruksslitage, enstaka fläckar och märken, i övrigt gott skick

Möbler, Stolar, Design

Rum 13

Bruno Mathsson Milton-stolar

Budhistorik (15 bud)
4142333
16 000
4153171
15 500
4142333
15 000
4153170
14 500
4142333
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 563 EUR, 1 829 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.