Bordslampor

558022

BORDSLAMPOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, bl a dekor med stiliserade sjöodjur, delvis förgylld brons, skärmar i papper, höjd (utan skärm) ca 73 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Belysning, Bordslampor

Rum 15

Bordslampor

Budhistorik (4 bud)

4157302
4157300
2 400
4155409
4153736

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.