Yngve Ekström vilstol Kurva

558020

YNGVE EKSTRÖM, vilstol, Kurva, 1950-tal, Formböjd bok, teakfanerade armstöd, sadelgjord, nackkude i linne, brännstämplade med Ynge Ekströms bomärke, sitthöjd ca 30 cm

Möbler, Stolar

Rum 12

Yngve Ekström vilstol Kurva

Budhistorik (22 bud)
4152935
3 800
4152933
3 600
4152929
3 400
4152909
3 200
4152926
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.