Halmstadgruppen

558010

HALMSTADGRUPPEN, svit om 6 färglitografier, 1972, bestående av: Sven Jonsson, Axel Olsson, Stellan Mörner, Erik Olson, Esias Thorén, Waldemar Lorentzon, signerade och numrerade 12/350, rammått 65x49 resp. 49x65 cm

Något gulnade och delvis med mindre fläckar

Fack 42

Halmstadgruppen

Budhistorik (8 bud)
4152794
3 200
4152025
4149812
2 800
4149546
2 600
4149545
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.