Prydnadskannor

558001

PRYDNADSKANNOR, 2 dlr, 1 par, 1800-talets slut, blandstil, brons delvis förgylld och svart patinerad, höjd ca 57,5 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En mindre bristning på ena kannan, smärre slitage

Metall, Diverse

Monter 7

Prydnadskannor

Budhistorik (34 bud)
4163349
10 000
4163356
9 800
4163349
9 600
4163314
9 400
4163346
9 400

Slutpris SEK:
10 000
977 EUR, 1 143 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.