Urna neoklassicistisk

557998

URNA, 1800-talets andra hälft, neoklassicistisk med antikt grekiskt inspirerat motiv, glaserat stengods, höjd ca 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En lagad hänkel, slitage

Keramik/Porslin

Monter 8

Urna neoklassicistisk

Budhistorik (3 bud)

4162718
500
4162717
4162715

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.