Kandelabrar

557993

KANDELABRAR, 2 dlr, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, förgylld brons, höjd ca 36,5 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Mindre bristning på ena kandelaberns fattning till ljusarmarna, bruks och åldersrelaterat slitage

Metall, Diverse

Kandelabrar

Budhistorik (7 bud)
4161640
4 800
4161639
4157684
3 800
4157683
2 400
4157682

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.