Ljusstakar Skultuna

557984

SKULTUNA, "Jubileumsljusstaken Fredrik Adolf", ljusstakar, 1 par, 2007, Marquina marmor och förgylld mässing, stämplad Skultuna M11, originalkartong medföljer, höjd ca 24 cm,

HISTORIK: Ljusstaken togs fram till Skultunas 400-årsjubileum, i ett samarbete med antikexperten Peder Lamm. Limiterad upplaga om 100 par.

Diverse

Ljusstakar Skultuna

Budhistorik (13 bud)
4153027
4152863
4152356
1 900
4151729
4149828
1 400

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.