Bordsur

557976

BORDSUR, med bordsdekorationer, 3 dlr, tidigt 1900-tal, Frankrike, urverket märkt E Godeau A Paris, svart kalksten/marmor med iläggningar av malakit samt urnor i delvis förgylld brons, nyckel finns, höjd ca 21, största bredd 39 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En dekorlist i brons till ena bordsdekorationen sitter lös, några kantnagg, 3 siffror till urtavlan medföljer lösa, funktionen garanteras ej

Klockor/Ur, Bordsur

Monter 6

Bordsur

Budhistorik (1 bud)

4157601
2018-07-13 22:30:57

2018-07-18 kl 14:16
Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.