Bordsur

557969

BORDSUR, klassicerande stil, 1800-tal, träskuren, blankförgylld samt belagd med slagmetall, pendel i brons i form av en flygande Amor, nyckel finns, höjd ca 53 samt basens bredd 45 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Dekordelar borta, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

Klockor/Ur

Monter 7

Bordsur

Budhistorik (11 bud)
4163101
4 400
4164063
4 200
4163101
4162837
3 200
4162704
1 700

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.