Ljuskrona 1800-talets slut

557952

LJUSKRONA, 1800-talets slut, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, 3 ljuskällor, kupor med slipad dekor, höjd 97, diameter 37 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ljuskrona 1800-talets slut

Budhistorik (6 bud)
4151635
1 800
4151055
1 700
4150279
1 600
4151053
1 600
4150279

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.