Fotografi av Karl Sandels

557909

KARL SANDELS (1906-1986), Skyfall, 1930, gelatinsilverfotografi, 3/50, Vaktparaden i regn, framställt omkring 1984 i 50 numrerade exemplar, signerat och numrerat av konstnären, detta exemplar med dedikation a tergo daterad 10 februari 1984

Ej examinerat ur ram, inga synliga skador

Fotografi, Konst

Monter 6

Fotografi av Karl Sandels

Budhistorik (9 bud)
4151284
850
4151283
4151277
750
4151211
700
4150817
650

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.