Örhängen med ametister

557903

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld med cabochonslipade ametister, ca 9.3 ct, skruvstiftsystem, Raag & Havam, Stockholm, 1959, totalvikt ca 4.2 g, etui medföljer

Bruksslitage, ametisterna med mindre nagg och repor till baksidan

Guld/Smycken

Monter 19

Örhängen med ametister

Budhistorik (5 bud)
4151319
4151318
950
4148587
900
4141301
850
4141031
550

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.