Bordsur

557894

BORDSUR, empirestil, 1800/1900-tal, dekor med urna och satyrhuvuden, delvis förgylld och svartpatinerad brons, höjd ca 42 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Saknar en visare, flagad yta på urtavlan, lös i dragstången, slitage, funktionen garanteras ej

Klockor/Ur

Monter 8

Bordsur

Budhistorik (14 bud)
4157595
4160103
1 900
4157595
1 800
4160101
1 700
4157595
1 600

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.