Ring med syntetisk rubin

557888

RING, 23 k guld med fasettslipad, syntetisk rubin, Bernhard Hertz, Stockholm 1927, ringstorlek 16.75, totalvikt ca 8.3 g

Syntetisk rubin och infattningen är senare, slitage, mindre repor

Guld/Smycken

Monter 19

Ring med syntetisk rubin

Budhistorik (8 bud)
4150879
1 800
4146022
1 700
4142394
1 400
4142393
500
4142392
450

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.