Bordskandelaber

557880

BORDSKANDELABER, 1800/1900-tal, empirestil, delvis förgylld brons, alabaster och glasprismor, höjd ca 75 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Diverse

Monter 7

Bordskandelaber

Budhistorik (5 bud)
4163811
4163808
4163436
700
4157830
650
4155115
600

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.