Gottlob Friedrich Baumann ljusstakar

557853

GOTTLOB FRIEDRICH BAUMANN, ljusstakar, 1 par, tenn, mästare i Hudiksvall (1789-1826), otydlig årsstämpel, sannolikt 1800-talets början, höjd ca 21 cm

Åldersrelaterat slitage, repor, 1 st något skev i botten

Diverse, Hem, Allmoge

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (20 bud)
4154952
11 000
4154950
10 500
4154951
10 500
4154950
9 000
4154928
8 800

Slutpris SEK:
11 000
999 EUR, 1 073 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.