Skulptur stridsvagn brons

557819

DEKORATIV SKULPTUR, i form av stridsvagn, gjuten brons, rörlig kanon, osignerad, mått ca: L 23 cm H 11 cm

PROVENIENS: Rosengrens konstgjuteri, modell/förlaga till fullskalig skulptur, f.d. verkmästare Nils Gottfrid Sandströms samling

Konst, Skulpturer, Metall, Brons

Baltzarsgatan 6, Malmö

Skulptur stridsvagn brons

Budhistorik (74 bud)
4150924
17 000
4150919
16 500
4150916
16 000
4150915
15 500
4150911
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 545 EUR, 1 785 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.