Lockurna Kina 1800-tal

557807

BOJAN MED LOCK, Kina, 1800-talets slut, dekor i underglasyrblått, höjd ca: 26 cm

Glasyrmistor, insidan med bränningsdefekt

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Lockurna Kina 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
4150040
1 700
4150819
1 600
4150040
4150818
1 400
4150040

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.