Silver smycken med pyriter

557798

ARMBAND, BROSCH, RING samt 2 par ÖRHÄNGEN, 1900-talets mitt, silver med pyriter; ring med cabochonslipad kalcedon; 1 par örhängen med klappar prydda med 2 cabochonslipade kalcedon, skruvstiftsystem; 1 par örhängen med imitation pärlor, skruvstiftsystem; delvis med svenska importstämplar, ringstorlek 17, armbandetslängd ca 19.5 cm, totalvikt ca 89 g, 2 etuier medföljer

Bruksslitage, ställvis anlöpning, några mindre nagg på stenarna, några stenar saknas

Guld/Smycken

Monter 19

Silver smycken med pyriter

Budhistorik (8 bud)
4150588
850
4150090
4150347
4150090
650
4150344
600

Slutpris SEK:
850
77 EUR, 89 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.