Golvvas urna Kina

557787

GOLVVAS, Kina 1800-talets slut, kartuscher med figurscenar, blommor och fåglar i fammile rosefärger, höjd ca 45 cm

Åldersslitage

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Golvvas urna Kina

Budhistorik (29 bud)
4150448
3 800
4150451
3 600
4150448
3 400
4150444
3 200
4150421

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.