Eldhundar

557782

ELDHUNDAR, 2 dlr, 1 par, Louis seize stil, 1800-talets andra hälft, förgylld brons, höjd och längd ca 37 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

En saknar avslutande del av girland, bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 5

Eldhundar

Budhistorik (52 bud)
4164501
28 000
4164499
27 000
4164500
26 000
4164499
23 000
4164492
22 000

Slutpris SEK:
28 000
2 542 EUR, 2 730 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.