Spegel

557754

SPEGEL, barockstil, 1800/1900-tal, stomme i trä med skurna övre och nedre stycken med akantusblad och voluter, blankförgylld samt belagd med slagmetall, höjd ca 146 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Smärre slitage

Speglar

Spegel

Budhistorik (46 bud)
4164159
16 000
4164165
16 000
4164159
15 500
4164164
15 000
4164159
14 500

Slutpris SEK:
16 000
1 645 EUR, 1 874 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.