Byrå David Rosén

557751

DAVID ROSÉN, byrå, Sverige, 1950-tal, Nordiska Kompaniet, fanérad i mahogny, draghandtag i mässing, skyltmärkt NK A/B Nordiska Kompaniet Stockholm Made in Sweden, stämpelmärkt baktill med datering 1954, höjd ca 109, 90x44 cm

Ytslitage. Nyckel medföljer

Möbler, Skåp, byråer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Byrå David Rosén

Budhistorik (16 bud)
4156949
3 200
4157316
4156949
2 800
4157315
2 600
4156949
2 400

Slutpris SEK:
3 200
291 EUR, 336 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.