Smyckesskrin Kina

557749

SMYCKESSKRIN, KIna, tidigt 1900-tal, stomme i trä med lackarbete, figurala motiv samt infattade mynt, höjd ca 31, samt 24x14 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 8

Smyckesskrin Kina

Budhistorik (16 bud)
4164383
1 800
4164398
1 800
4164383
1 700
4164393
1 700
4164383
1 600

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.