Gnistskydd

557746

GNISTSKYDD, 1800-talets mitt, nyrokoko, förgylld brons samt nät i järn, höjd ca 71 samt största bredd 74 cm

Tillhör temaauktionen "Från ett samlarhem".

Bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Rum 2

Gnistskydd

Budhistorik (29 bud)
4164281
5 800
4164282
5 600
4164281
5 400
4164280
5 200
4164279
5 000

Slutpris SEK:
5 800
527 EUR, 566 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.